Hostel Boca Da Barra
| Gratis Wi-Fi | Privat strand Strand | Spa & Hälsocenter Spa-lounge |
| Luftkonditionering |
Hotellet Hostel Boca Da Barra Rio das Ostras har utsikt över trädgården och ligger cirka 20 minuter till fots från Areias Negras strand i Rio das Ostras. Det finns också en parkering.
Detta bekväma hotell erbjuder sina gäster ett strandnära läge några meter bort från Culture House Dr. Bento Costa Jr. Praia da Tartaruga kan hittas mindre än 400 meter från hotellet. Boca Da Barra är beläget inom några kvarter från Praça da Baleia. Dessutom ligger busstationen Rio das Ostras ungefär 10 minuter bort till fots.
Restaurangen Restaurante Bar da Boca erbjuder ett urval av rätter mindre än 350 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Culture House Dr. Bento Costa Jr400 m
- Costa Azul1,8 km
- Praia do Bosque1,3 km
- Ostras River3,4 km
- Senac1,7 km
- CEI1,7 km
- Coca Cola Lagoon2,2 km
- Flygplatser
- Macae Flygplats34 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Gratis Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhet
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Trädgård
- Fritids- och TV-Rum
- Spa-lounge
På rummet
- Luftkonditionering
- Uppvärmning
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Hostel Boca Da Barra?
Det tar 10 minuter till fots att komma från hotellet Hostel Boca Da Barra till centrum. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Hostel Boca Da Barra?
Gäster på hotellet Hostel Boca Da Barra kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på hotellet Hostel Boca Da Barra?
Gäster på hotellet Hostel Boca Da Barra måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Hostel Boca Da Barra?
Det genomsnittliga rumspriset på hotellet Hostel Boca Da Barra är 49$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.